Kārlis Lejnieks

Gleznotājs Kārlis Lejnieks dzimis 1911.gada 17.maijā Kuldīgas apriņķa Turlavā.  1930.gadā absolvējis Liepājas tehnikuma mehānikas nodaļu. Mācījies Liepājas mākslas studijā pie Konrāda Ubāna. Studējis Latvijas Mākslas akadēmijā Ģederta Eliasa Figurālās glezniecības meistardarbnīcā (1936–1942), nebeidza. Strādājis par atslēdznieku Liepājas dzelzceļa darbnīcās. Darbojies Liepājas Latviešu mākslas veicināšanas biedrībā. 1943.gadā bija Liepājas mākslinieku grupas “Kursenieku kopa” dalībnieks. Mākslas skolotājs Kuldīgas Daiļamatniecības vidusskolā (1948–1952), Liepājas Mākslas vidusskolas pedagogs (1952–1971). 1971.gadā atgriezās Kuldīgā, vadīja Kuldīgas mākslas studiju. Rakstījis presē par mākslu, nodarbojies ar aušanu, konstruējis un būvējis stelles.

Gleznojis ainavas, portretus (J.Sudmalis, Ē.Valters u.c.). Ietverts “Kurzemes Vārda” atlasē  “20. gadsimta izcilākie Liepājas mākslinieki”.

“Kurzemes Vārds”: “Lejnieka gleznu dvēsele ir krāsa un viņa māksla izaugusi no dabas mīlestības. Mākslinieks nav baidījies no krāsu kontrastiem. Līdztekus ainavām uzgleznoja arī apmēram 70 portretus, tostarp Ēvalda Valtera, un tikai vienu pašportetu”.

Uldis Zemzaris: “Lejnieks mīl gleznot ainavas mazliet portretiski un portretus ar ainavas dvēseli.”

Miris 1984.gada 29.decembrī Kuldīgā.

Mūsu kolekcijā esošie mākslas darbi:

(Lēna interneta savienojuma gadījumā gleznu kolekcijas ielāde var ieilgt. Lūdzam būt pacietīgiem!)